TLM 107 (detail)

TLM 107

Maximální všestrannost, nekompromisní kvalita zvuku a novátorské řešení – to je nový TLM 107 s pěti směrovými charakteristikami a zcela novým designem s ovládáním pomocí joysticku.
TLM 107
Klasické proporce kombinované s atraktivním novým provedením – TLM 107 dokonale zapadá do filozofie Neumann „Inovace založené na tradici“. Žádná nostalgie ve stylu „vintage“ nebo „retro“, pouze moderní studiový mikrofon. Díky širokému spektru použití a precizní reprodukci je TLM 107 univerzálním mikrofonem, který poskytuje svobodu při mixáži i postprodukci.

Nová elektronika je inspirována jedním z nejdokonalejších mikrofonů, typem Neumann D-01, a vyniká zejména impulsní odezvou. Mikrofon umožňuje snímat v 5 směrových charakteristikách, základní kulové, kardioidní a osmičkové i doplňkové široké kardioidě a superkardioidě. Zvuk je optimální nejen pro základní kardioidu, ale i pro ostatní charakteristiky v celém kmitočtovém rozsahu a zůstává vyvážený v celém pásmu s lineárním průběhem až do 8 kHz, s mírným zdvihem na nejvyšších kmitočtech. Tento průběh vede k přirozenému a svěžímu zvuku. Zvláštní důraz je kladen na perfektní srozumitelnost, zvláště u obtížné hlásky „s“. Krycí mřížka je optimalizována na nízkou citlivost na rušivé pop-zvuky – retnice a ostatní pazvuky. Blok elektroniky i obě membrány jsou uzeměny, což přispívá k omezení vlivu prachu a vlhkosti na kvalitu signálu.

Beztransformátorové obvody zaručují vysoký stupeň linearity a velký dynamický rozsah. Vlastní šum mikrofonu je téměř neslyšitelný – pouze 10 dB. Maximální úroveň zvuku (SPL) má hodnotu 141 dB s možností zvýšení na 153 dB, což umožnuje i u nejhlučnějších nástrojů záznam bez zkreslení. Basový filtr (Low Cut) je možno nastavit na Linear, 40 Hz nebo 100 Hz pro přizpůsobení každé situaci. Kromě toho, nastavení na 40 Hz eliminuje interference pod základními tóny (41 Hz je kmitočet basové struny E), zatímco nastavení na 100 Hz je vhodné pro mluvené slovo a zpěv (100 Hz odpovídá nejnižšímu tónu barytonu).

Poprvé u mikrofonu Neumann jsou všechny funkce dostupné jedním dotekem. Zvolená směrová charakteristika je signalizována piktogramem v chromovém kroužku, nastavení basového filtru a útlumu je zobrazeno pomocí LED kontrolek vedle přepínače (joysticku). Pro vyloučení možného rozptylování zpěváků jsou přepínač i kontrolky umístěné na zadním panelu. Kontrolky se vypínají 10 vteřin po změně parametrů.

Vyrábí se v barvě matný nikl a matná černá.

Recenze:

Recenze v časopisu Music Store 2014/07

Ocenění:

—Cena Best of show na AES 2013
TLM 107 (01)TLM 107 (02)TLM 107 (03)TLM 107 (04)TLM 107 (05)


TLM 107
Neumann na YouTube

Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků