TLM 193 (detail)

TLM 193

Velkomembránový mikrofon „ořezaný“ na základ, ale s nekompromisní kvalitou, nabízející kardioidní charakteristiku a klasické provedení.
TLM 193
TLM 193 je velkomembránový mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou. Tímto mikrofonem Neumann pokračuje ve své tradici nabízet pro hudebníky a domácí studia špičkovou kvalitu za přijatelnou cenu. V TLM 193 jsou použity beztransformátorové obvody, zaručující výjimečně nízký šum a velký dynamický rozsah. Frekvenční křivka i citlivost je vyrovnaná v širokém snímacím úhlu (± 100°), proto i zvuky přicházející z boku jsou reprodukovány věrně a bez rušivého zabarvení.

TLM 193 má velmi rovnoměrnou charakteristiku v difúzním poli a tím se liší od kulových tlakových převodníků, které mají odlišnou charakteristiku ve volném a v difúzním poli. Je to důležitá vlastnost při snímání v odrazivém prostředí, kde odražený zvuk přichází z více směrů. Mikrofon má výbornou impulsní odezvu a reprodukuje všechny přechodové jevy v hudbě i zpěvu bez zabarvení.

Zkratka TLM znamená „beztransformátorový mikrofon“. U této technologie je běžný výstupní transformátor nahrazen elektronickým obvodem, zabraňujícím vysokofrekvenčním interferencím a dalším rušivým jevům majícím vliv na symetrický audio signál. V porovnání s ostatními mikrofony je vlastní šum TLM 193 pozoruhodně nízký. Je schopen zpracovat signál s akustickým tlakem (SPL) až 140 dB bez zkreslení a jeho dynamický rozsah je 130 dB (A).

Všechny nekryté součásti mikrofonu včetně membrány jsou uzemněny a proto jsou odolné proti elektrickým a vzdušným interferencím a usazování mikroskopických nečistot. Mikrofonní kapsle je pružně uložena kvůli potlačení dotykových hluků. Frekvenční křivka je rovná až do 20 Hz takže i nízké basy jsou reprodukovány bez zabarvení. Proto je mikrofon citlivý na podzvukové kmitočty včetně dotykových hluků a hluku způsobeného větrem. Pro odstranění těchto jevů se doporučuje používat pružný závěs EA 1, pop-filtr PS 15 a větrnou ochranu WS 89.

Vyrábí se v matné černé barvě.
TLM 193 (01)TLM 193 (02)TLM 193 (03)


TLM 193
Neumann na YouTube

Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků