TLM 50 Set (detail)

TLM 50 Set

Špičkový mikrofon pro nahrávky nejvyšší kvality zejména klasické hudby. Vynikající přenos nejnižších kmitočtů, kulová charakteristika se speciálním uchycením kapsle.
TLM 50 Set
TLM 50 je studiový mikrofon s neobvyklou kulovou charakteristikou. Stejně jako u legendárního mikrofonu M 50 je kapsle umístěna na povrchu koule. Toto ojedinělé provedení dodává mikrofonu jemný zdvih frekvenčního rozsahu a zvyšuje směrovost na vyšších kmitočtech. Tato směrovost je srovnatelná s mikrofony používajícími tlakově gradientní převodníky, zatímco na nižších kmitočtech se mikrofon chová jako tlakový převodník s rovnou charakteristikou až k nejnižším kmitočtům. Celkové provedení TLM 50 vychází z legendárního typu M 50. TLM 50 je ideální nástroj pro snímání přímého zvuku nástroje i zvuku odraženého a je proto zvláště vhodný pro stereo nahrávky s dvěma hlavními mikrofony.

TLM 50 používá membránu z titanu s průměrem 12 mm a tloušťkou pouhých 5 µm, zaručující pozoruhodně rychlou přechodovou odezvu. Membrána i materiál na její zhotovení jsou vyráběny pouze firmou Neumann. Krycí mřížka, sloužící i jako ochrana před nárazy, základní větrná ochrana a pop-filtr, je řešena jako akusticky otevřená, takže ani velmi silné akustické tlaky nemají vliv na funkci převodníku. Kvůli potlačení bzučení je kapsle řešena jako aktivní – vlastní modul obsahuje i impedanční převodník v hybridním provedení. Výsledný nízkoimpedanční audio signál je přiváděn na filtr a dále na výstupní díl modulu.

Zkratka TLM znamená „beztransformátorový mikrofon“. U této technologie je běžný výstupní transformátor nahrazen elektronickým obvodem, zabraňujícím vysokofrekvenčním interferencím a dalším rušivým jevům.

Na zadní části mikrofonu jsou umístěny spínače útlumu (-10 dB) a basového filtru (na kmitočtu 30 Hz v pozici LIN). Hlavním účelem basového filtru je ochrana připojených zařízení před rušením v podzvukové části spektra (např. silný proud vzduchu). Zvýšení vstupního útlumu (-10 dB) se dosahuje pomocí snížení polarizačního napětí kapsle z 60 V na 23 V a slouží zejména jako ochrana před přebuzením vstupů připojeného zařízení. Tato funkce nerozšiřuje dynamický rozsah mikrofonního zesilovače, pouze ho posunuje o 10 dB.

Pomocí dalšího příslušenství je možné mikrofon různými způsoby upevnit pro každý způsob snímání – prostřednictvím závěsného držáku MNV 87 je např. možné zavěsit mikrofon přímo na napájecí kabel ke stropu koncertního sálu.

Vyrábí se v matné černé barvě.
TLM 50 Set (01)TLM 50 Set (02)TLM 50 Set (03)


TLM 50 Set
Neumann na YouTube





Preload obrázků Preload obrázků Preload obrázků